اینورتر دلکسی

 

نمایندگی فروش اینورتر دلکسی (DELIXI Inverter)

مجموعه آکام به عنوان نمایندگی فروش اینورتر های دلکسی آمادگی خواهد داشت انواع درایو های مورد نیاز پروژه ها و کارخانجات صنعتی و معدنی را تأمین نماید.  اینورتر که با نام درایو نیز شناخته می شود، در لغت به معنای معکوس کننده می باشد. اینورتر نوعی کنترل کننده ی دور موتور است که وظیفه ی اصلی این وسیله تبدیل جریان مستقیم به متناوب است. اینورتر با علامت اختصاری نیز VFD شناخته می شود. امروزه کاربرد اینورتر دامنه وسیعی را فرا گرفته است و در بسیاری از صنایع خصوصاً کارخانجات معدنی و فرآوری مواد معدنی مورد نیاز است.

اینورتر (Inverter) مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله مدارها کنترل می شود.

اینورتر یک نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا است. دلیل این نام گذاری آن است که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC  به DC متداول را انجام می دهد. درواقع اینورتر یا درایو AC به دستگاهی گفته می شود که به کمک آن می توان سرعت یک موتور AC سه فاز را بدون آنکه قدرت و گشتاور موتور کاهش یابد، کنترل کرد. اینورترها در ظرفیت های مختلف ساخته می شوند.

ورودی اینورترها

از نظر ورودی اینورترها به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم می گردند. البته خروجی همه آن ها سه فاز است. برای اینورترهای با توان بالای ۳ اسب فقط از ورودی سه فاز استفاده می گردد.

 

ویژگی اینورترها

کاهش انرژی مصرفی و لذا کاهش هزینه برق

کاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور

امکان تغییر سرعت موتور

امکان تغییر جهت حرکت موتور

حفاظت در برابر اضافه بار

امکان کار موتور در شرایطی که ولتاژ ورودی متغیر است

امکان کنترل از راه دور

ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور

برنامه ریزی کردن حرکت

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :