صفحات لاملا

امروزه با توجه به معضلات ناشی از کمبود آب، بازیابی و تصفیه آب در صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است. صنعت معدن و بالاخص کارخانجات فرآوری مواد معدنی جزو صنایع با مصرف بسیار بالای آب می باشند و از آنجایی که عموماً موقعیت مکانی آنها محدودیت های زیادی برای تأمین آب برای این صنعت ایجاد میکند، لذا اهمیت فرآیند بازیابی آب دو چندان می گردد.

استفاده از تیکنر ها (زلال ساز ها) در کارخانجات فرآوری مس، سرب و روی، آهن، سیلیس، کائولن، زغال، طلا، فسفات، شن و ماسه و ... به جهت انجام فرآیند بازیابی آب کارخانه جزو لاینفک طراحی خطوط فرآوری می باشد. تیکنر لاملا (Lamella) از جمله انواع تیکنرهای مورد استفاده در خطوط بازیابی آب می باشند که بنا به ساختار و طراحی خاص خود عمل جدایش مواد جامد از آب و ته نشینی را انجام می دهند. مهمترین بخش تیکنر های لاملا، ورق های شیبدار کامپوزیتی (پکینگ های ته نشینی یا پکینگ های لانه زنبوری)، مورد استفاده درون تانک لاملا می باشد که جنس، طراحی، ابعاد و مشخصات فنی آنها در عملکرد و بازدهی دستگاه بسیار موثر بوده و باعث افزایش سرعت ته نشینی ذرات معلق، افزایش بار سطحی و به طبع آن افزایش ظرفیت و راندمان مخازن ته نشینی می گردد. همچنین از دیگر مزایای استفاده از صفحات لاملا، کاهش میزان مصرف مواد شیمیایی منعقد کننده (فلوکولانت) می باشد. این نوع صفحات بنا به شرایط استفاده می بایست دارای استحکام بالا، وزن بسیار سبک، مقاوم در محیط های اسیدی و بازی، مقاوم در برابر اشعه UV و مقاوم تا دمای 60 درجه سانتیگراد باشند.

مجموعه آکام با در نظر گرفتن اهمیت موضوع فوق آمادگی خواهد داشت تا صفحات لاملا را در انواع جنس PP و PVC، ابعاد، زاویه، نوع طراحی و ضخامت، مورد استفاده در کارخانجات فرآوری مواد معدنی و همچنین خطوط تصفیه آب صنایع نفت، مواد غذایی، لبنی، صنایع فولاد، صنایع تولید روغن، پکیج های تصفیه فاضلاب و شهرک های صنعتی تأمین نماید.

 
   
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :