لرزه گیر لاستیکی سرند

لرزه گیر لاستیکی سرند

در صنایع معدنی و کارخانجات فرآوری مواد معدنی انواع فیدر ها (Feeder)، سرند های لرزان دانه بندی (Sizing Screen) و سرند های آبگیری (Dewatering Screen)، مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد کلیه این دستگاه ها مبتنی بر ایجاد ارتعاش و لرزه می باشد که از این طریق عملیات خوراک دهی، دانه بندی و یا آبگیری مواد معدنی انجام می پذیرد.

در سرند ها و فیدر ها عموماً از دو نوع لرزه گیر های فنر فلزی (Metal Spring) و لرزه گیر های لاستیکی استفاده می گردد. در اکثر مواقع با توجه به مزایای استفاده از لرزه گیر های لاستیکی در مقایسه با انواع فلزی، این نوع به عنوان جایگزین فنرهای فلزی در سرند ها و فیدر ها بکار می روند. خصوصاً در تجهیزاتی از جمله سرند های دانه بندی تر و سرند های آبگیری که با آب و شرایط محیطی مرطوب روبرو هستند، به جهت جلوگیری از زنگ زدگی، آسیب دیدگی و تخریب فنر های فلزی، از انواع لرزه گیر های لاستیکی استفاده می شود.

مزایای استفاده از لرزه گیر های لاستیکی نسبت به انواع فلزی باعث گردیده تا اهمیت استفاده از این نوع لرزه گیر ها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. برخی از مزایای استفاده از لرزه گیر های لاستیکی به شرح زیر می باشد.

  • توانایی در جذب لرزش های ناخواسته
  • عدم نیاز به انجام تعمیرات و نگهداری
  • دارای ایزولاسیون بالای 90 درصد
  • عدم وقوع زنگ زدگی و تخریب در رطوبت
  • کاهش آلودگی صوتی دستگاه
  • عدم خطر در رفتگی

تیم مهندسی آکام با توجه به شناخت کافی در خصوص عملکرد تجهیزات معدنی و فرآوری مواد معدنی از جمله فیدر ها و سرند ها و با تکیه بر دانش فنی خود و امکانات تولید، ضمن ارائه مشاوره به مشتریان خود، آمادگی دارد تا انواع لرزه گیر های لاستیکی را بنا به سفارش در سایز و جنس های مختلف، طراحی و تأمین نماید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :